5 najlepszych gier z dziką kartą w historii play-offów NFL

Po zakończeniu sezonu zasadniczego NFL 2023 uwaga skupia się teraz na play-offach. Weekend Super Wild Card rozpoczyna się 13 stycznia, a sześć pojedynków z pewnością zaostrzy apetyt wszystkich fanów NFL na całym świecie.

Runda z dziką kartą jest często najbardziej nieprzewidywalną częścią play-offów, ponieważ wielu słabszych zawodników mierzy się z potężnymi rywalami i często staje z nimi twarzą w twarz.

Fani będą mieć nadzieję na więcej podobnych wydarzeń w ten weekend, ale które mecze play-off z dziką kartą były najlepszymi w historii NFL? Oto nasz wybór pięciu najlepszych meczów play-off NFL Wild Card.

Najlepsze mecze play-off z dziką kartą NFL

#5 2022: Jacksonville Jaguars 31, Los Angeles Ładowarki 30

W zeszłym sezonie odbył się jeden z najbardziej epickich meczów w historii NFL. Jacksonville Jaguars zdobyli 27 punktów i pokonali Los Angeles Chargers w weekend z dziką kartą.

Chargers szybko wyszli na prowadzenie 27-0, a w drugiej kwarcie pozostało 28 goli. Jaguars QB Trevor Lawrence do tego czasu zaliczył cztery przechwyty. Jacksonville wróciło do gry w drugiej połowie, a K. Riley Patterson strzelił z gry z 36 jardów przez słupki i posłał Chargers do domu.

#4 2013: Indianapolis Colts 45, Kansas City Chiefs 44

A propos wielkich powrotów, Andrew Luck i Indianapolis Colts wrócili z 28 punktami straty, pokonując Chiefs w 2013 roku.

W połowie trzeciej kwarty Colts przegrywali 38-10, ale potem zdobyli pięć przyłożeń, tracąc zaledwie dwa gole z gry.

Luck odzyskał siły i zdobył bramkę w szalonej grze, zanim znalazł T.Y. Hilton za bombę z wysokości 64 jardów i wygrał mecz dla Indianapolis.

#3 2010: Seattle Seahawks 41, Nowy Orlean Święci 36

Gra znana jako „Beast Quake” była jednym z najlepszych pojedynków play-off z dziką kartą wszechczasów.

Seahawks przystąpili do meczu jako słabsi po zwycięstwie w NFC West ze fatalnym bilansem 7-9. Zmierzyli się z drużyną Saints, która zakończyła mecz z wynikiem 11-5 i wygrała Super Bowl w poprzednim sezonie.

Drew Brees i Saints odrobili straty z 34-20 do 34-30. Jednak występ Lyncha w „Beast Quake” zakończył się znakomitym wynikiem z dziką kartą dla wschodzącego zespołu Seattle Seahawks.

#2 1999: Tennessee Titans 22, Buffalo Bills 16

„Cud w Music City” z 1999 r. zapewnił nam prawdopodobnie najbardziej dramatyczne zakończenie meczu NFL w historii ligi.

W tym pojedynku z dziką kartą Tytani prowadzili 12:0, a Buffalo zdobyło 13 punktów z rzędu. Obie drużyny wymieniły się celnymi rzutami z gry, dając Billsom prowadzenie 16-15 na zaledwie 16 sekund przed końcem.

Buffalo rozpoczął grę w Tennessee, a FB Lorenzo Neal podał piłkę TE Frankowi Wycheckowi, który rzucił piłkę do otwartego Kevina Dysona. Po upływie czasu ten ostatni pobiegł z piłką aż do przyłożenia. Uznano, że podanie było boczne, a wynik pozostawiono bez zmian i tak narodził się „Cud Music City”.

#1 – 1992: Buffalo Bills 41, Houston Oilers 38

Gra znana po prostu jako „The Comeback” ląduje na szczycie listy najlepszych gier z dziką kartą w historii.

Buffalo Bills w 1992 roku przegrywali z Houston Oilers 28-3. Ale kiedy Bubba McDowell strzelił szóstkę dla Oilers w trzeciej kwarcie wydawało się, że mecz jest prawie zakończony.

Jednak Buffalo zaliczyło monumentalny powrót, zdobywając 35 punktów bez odpowiedzi – w tym gwiazda WR Andre Reed, który zdobył trzy przyłożenia. Houston udało się zdobyć bramkę z gry i doprowadzić mecz do dogrywki, ale Bills K. Steve Christie wygrał go kopnięciem z 32 jardów.

35-punktowy powrót to najlepszy wynik w historii play-offów. Był to największy powrót w historii ligi, dopóki Minnesota Vikings nie wrócili z przewagi 33:0 i pokonali Indianapolis Colts 39:36 w 2022 roku.