3 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w meczu 7. meczu Boston Celtics z Philadelphia 76ers

Boston Celtics pokonali Philadelphia 76ers na drodze 95-86, pokonując Jaysona Tatuma w czwartej kwarcie.

Zeszłoroczni finaliści przegrywali 2:3 w serii po przegranej meczu 5 u siebie. Jednak obrona i ofensywa Celtics doprowadziły ich do remisu w serii 3-3 i wymuszenia Game 7 u siebie w TD Garden.

Będzie to drugi Game 7 w tegorocznych play-offach, Kings vs. Warriors będzie pierwszym. Stawką w tym domowym starciu obu drużyn jest wygrana lub go.

Oto 3 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w siódmym meczu Boston Celtics vs. Philadelphia 76ers:

# 1. Czy Jayson Tatum pokona obronę 76ers?

W połowie czwartej kwarty gry 6 Tatum był na dobrej drodze do jednego z najgorszych występów gwiazdora w grze eliminacyjnej. Strzelał 1 z 14. Uratował ten występ trzema późnymi rzutami za 3 punkty, ale zwrócił uwagę na niepokojący wzorzec złej gry w tej serii.

Uwaga obronna, jaką Tatum otrzymał w tej serii, dała jego kolegom z drużyny niedopasowanie i otwarty wygląd, a on ustawiał ich całkiem nieźle, średnio pięć asyst na mecz.

Tatum musi znaleźć swój strzał, aby zdjąć presję ofensywną ze swoich kolegów z drużyny.

#2. James Harden znika w play-offach

Harden ma historię słabych występów w play-offach przez całą swoją karierę. Całkowicie zniknął w zeszłorocznym meczu eliminacyjnym play-off, zdobywając zaledwie 11 punktów i czterokrotnie obracając piłkę.

Harden zdobył zaledwie 13 punktów w czwartek, strzelając 4-16 z gry w meczu, który mógł być serią dla 76ers.

#3. Czy Joel „MVP” Embiid poprowadzi swoją drużynę obok Celtics?

Obecny MVP ligi, Joel Embiid , jak dotąd nie odniósł w swojej karierze sukcesu w fazie play-off.

W tym sezonie był to jego szósty sezon z rzędu w fazie play-off. Dotarł do drugiej rundy w ciągu pięciu z tych lat, ale nigdy nie przekroczył tego poziomu.

Teraz, gdy w drugiej rundzie czeka go mecz eliminacyjny, Embiid wie, że musi dać swojej drużynie szansę na tytuł.