24 godziny i 3400 kilometrów później: Karolina Pliskova pokonuje Qatar Open 1R zaledwie dzień po zdobyciu tytułu w Cluj

Po wyczerpującej podróży trwającej 24 godziny i pokonaniu oszałamiającego dystansu 3400 kilometrów Karolina Pliskova zwyciężyła w meczu pierwszej rundy turnieju Qatar Open 2024. To zwycięstwo nadeszło zaledwie dzień po zdobyciu przez nią tytułu w Cluj.

Pliskova awansowała do finału w Cluj-Napoca, nie tracąc ani jednego seta. Czeszka w drodze na mecz o mistrzostwo pokonała m.in. Sinję Kraus, Camilę Osorio, Sarę Errani i Harriet Dart.

W niedzielę 11 lutego Pliskova pokonała Rumunkę Anę Bogdan w 85 minut z wynikiem 6:4, 6:3 i zapewniła sobie 17. tytuł WTA w grze pojedynczej w karierze. Zdobycie tytułu Transylvania Open oznaczało także koniec czteroletniej suszy byłego numeru 1 na świecie.

Po zapewnieniu tytułu mistrzowskiego w Rumunii Pliskova wyraziła radość ze zdobycia tytułu po krótkiej przerwie. Podziękowała także za wsparcie, jakie otrzymała w trakcie swojej kampanii.

„Czuję się niesamowicie, ponieważ nie zdobyłem tytułu od, myślę, kilku lat, więc oczywiście czuję się świetnie, szczególnie tutaj ze wsparciem, które mam przez cały tydzień. Atmosfera była niesamowita” – powiedziała Pliskova po meczu.

Następnie Karolina Pliskova przeleciała 3400 km w ośmiogodzinnym nocnym locie międzykontynentalnym z Rumunii do Doha, aby zagrać w turnieju Qatar Open. Zaledwie 24 godziny po zdobyciu tytułu w Kluż-Napoce Pliskova rozpoczęła mecz pierwszej rundy z Anną Kalinską.

Pliskova pokonała Kalińską z dziką kartą 2:6, 7:6 (3), 6:4 i awansowała do drugiej rundy w Katarze, gdzie zmierzy się z Rosjanką Anastazją Potapową.

Krótkie spojrzenie na sezon 2024 Karoliny Pliskovej

Karolina Pliskova na Australian Open 2024

Karolina Pliskova rozpoczęła sezon 2024 w Brisbane International, turnieju, który wygrała trzykrotnie – w latach 2017, 2019 i 2020. Swoją kampanię rozpoczęła od zaciętego zwycięstwa nad Naomi Osaką , wygrywając 3-6, 7-6 (4), 6-4 w pierwszej rundzie.

Jednak podróż Pliskovej w Brisbane zakończyła się w drugiej rundzie, kiedy uległa Jelenie Ostapenko z wynikiem 6:2, 4:6, 6:3.

Następnie Czeszka udała się na turniej Adelaide International, gdzie w pierwszej rundzie doznała rozczarowującej porażki ze swoją rodaczką Kateriną Siniakovą, która zdominowała mecz, wygrywając w prostych setach 6:2, 6:1.

Poprzednia numer 1 świata na Australian Open wypadła słabo, ponieważ w pierwszej rundzie uległa Elenie Rybakinie 7:6(6), 6:4 . Jednak losy Pliskovej zmieniły się na lepsze podczas Transylvania Open, gdzie zdobyła swój pierwszy tytuł w tym roku. W finale zwyciężyła z faworytką gospodarzy Aną Bogdan, wygrywając 6:4, 6:3.