2 rzeczy, które wyróżniały się w zwycięstwie 1R Lorenzo Musettiego nad Eliasem Ymerem w Hamburg European Open

Obrońca tytułu Lorenzo Musetti pokonał Szweda Eliasa Ymera 6:4, 6:1 w pierwszej rundzie Hamburg European Open we wtorek, 25 lipca. To było proste zwycięstwo dla 21-latka po początkowej czkawce.

W środę w drugiej rundzie Musetti zmierzy się ze Słowacją Jozefem Kovalikiem. Powinien wygrać ten mecz na swojej ulubionej nawierzchni.

W związku z tym przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w meczu między Lorenzo Musettim a Eliasem Ymerem.

# 1 Lorenzo Musetti znakomicie bronił wzdłuż linii bazowej

Chociaż końcowy wynik może sugerować coś innego, Ymer był bardziej atakującym graczem w pierwszym secie. Kontynuował atakowanie Włocha potężnymi uderzeniami ziemią, ale bardzo powolne warunki i kilka genialnych ruchów pomogły temu ostatniemu wielokrotnie odzyskać piłkę.

Ymerowi bardzo trudno było przebić się przez przeciwnika, który poruszał się w bok z wystarczającą prędkością, by udaremnić tego pierwszego. Mimo to to 27-letni Szwed miał wczesną przerwę w serwowaniu i objął prowadzenie 3:1 w pierwszym secie.

Jednak Musetti następnie przełamał się, aby wyrównać wynik. Następnie ponownie złamał Ymera w 10. grze, wygrywając pierwszego seta. Pod koniec pierwszego seta Ymer stracił wiele ze swojego początkowego wigoru i Włoch zaczął to wykorzystywać.

#2 Musetti dyktował warunki sądu reklamowego

Dobra obrona nie była jedyną rzeczą, jaką Lorenzo Musetti zrobił we wtorek. Nieokiełznany z kortu reklamowego, uderzając stamtąd zwycięzców bekhendami z linii i forhendami w środku, wielokrotnie przełamując obronę Eliasa Ymera.

Włoch również intensywnie używał forhendu na boisku poprzecznym w miarę postępu meczu, zmuszając w ten sposób Ymera do rozciągania się w jego prawą stronę. W rezultacie Ymer miał trudności z uderzeniem forhendem z wystarczającą siłą.

Wszystko to umożliwiło Musettiemu prowadzenie w drugim secie 3:0, pokonując przy okazji Ymera w drugiej partii. Następnie udało mu się rozszerzyć prowadzenie, ponownie przełamując Ymera, zanim ostatecznie zakończył mecz.

Ymer był w stanie zdobyć tylko 53 procent punktów przy swoim pierwszym serwisie w meczu, podczas gdy Musetti zdobył znacznie bardziej godne uznania 76 procent. W końcówce zrobiło to różnicę dla Włocha.

Lorenzo Musetti wygrał swój szósty mecz z rzędu w Hamburgu i będzie musiał trochę odpocząć, jeśli nadal będzie grał tak, jak przeciwko Ymerowi.