2 rzeczy, które wyróżniały się w zwycięstwie 1R Jana-Lennarda Struffa nad Zhang Zhizhenem na Stuttgart Open 2023

Jan-Lennard Struff z Niemiec pokonał Zhanga Zhizhena z Chin 6:1, 6:4 w pierwszej rundzie Stuttgart Open we wtorek, 13 czerwca. Mecz trwał nieco ponad godzinę, a 33-letni Niemiec dość łatwo wygrał na końcu.

Struff, który w zeszłym miesiącu był wicemistrzem w Madrid Open, zmierzy się z piątym rozstawionym Tommym Paulem ze Stanów Zjednoczonych w drugiej rundzie w czwartek, 15 czerwca.

W związku z tym przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w meczu:

# 1 Jan-Lennard Struff obezwładnił Zhanga Zhizhena swoimi potężnymi uderzeniami na ziemi

Jan-Lennard Struff zdominował Zhanga Zhizhena swoimi potężnymi uderzeniami ziemią przez cały mecz. 26-letni Chińczyk nie był w stanie oddać swoich strzałów z wystarczającą siłą, mimo że mecz rozpoczął od świetnej nuty, przełamując przeciwnika w pierwszej partii.

Struff natychmiast się przełamał, a następnie utrzymał swój serwis, aby objąć prowadzenie. Następnie jeszcze dwukrotnie przełamał Chińczyka, aby powiększyć przewagę i komfortowo wygrać pierwszego seta.

Zhang kilka razy rzucił się do siatki tylko po to, by znaleźć się na celowniku mijających strzałów Niemca. W miarę postępów pierwszego seta Struff zaczął częściej zapuszczać się do siatki, aby wywrzeć presję na Zhanga.

#2 Duży serwis i woleje Struffa zmusiły Zhanga do poddania się

Jan-Lennard Struff nadal dobrze serwował w drugim secie, a także często trafiał do siatki, aby wywrzeć presję na Zhangu. Świat nr 56 nie miał odpowiedzi i również w drugim secie nie zdołał się wykazać.

Niemiec po raz kolejny przełamał się na początku drugiego seta. W całym meczu miał sześć okazji na break pointy, z których cztery wykorzystał. Tymczasem Zhang nie był w stanie stworzyć ani jednej okazji na break-point po tej, którą dostał w pierwszej grze meczu.

Struff zdobył odpowiednio 81% i 63% punktów przy swoim pierwszym i drugim serwisie. Zhang, z drugiej strony, mógł wygrać tylko 62% i 38% swojego pierwszego i drugiego podania.

Chociaż Struff zacznie jako słabszy przeciw Tommy’emu Paulowi , jest więcej niż zdolny do wywołania zdenerwowania. Jego potężna gra dobrze pasuje do trawy, a wsparcie gospodarzy będzie go wspierać.