2 rzeczy, które wyróżniały się w zwycięstwie 2R Hamada Medjedovicia nad Dominikiem Thiemem na Swiss Open

Hamad Medjedovic z Serbii pokonał Dominica Thiema z Austrii 7:5, 2:6, 6:3 w drugiej rundzie Swiss Open w Gstaad w środę, 19 lipca. Mecz trwał ponad dwie godziny, ponieważ 19-latek -stary Serb osiągnął swój pierwszy w historii ćwierćfinał w turnieju ATP. W piątek zmierzy się z Yannickiem Hanfmannem z Niemiec.

Thiem pokazał przebłyski błyskotliwości, ale jego wysiłki ostatecznie poszły na marne. W ten sposób kontynuował swoją rozczarowującą passę, ponieważ wciąż szuka starego dotyku, który uczynił go mistrzem US Open w 2020 roku.

Dobrze porusza się po korcie, a oznaki kontuzji nadgarstka, która trapiła go od dawna, już nie istnieją. Jednak sprawy nie układają się dla niego idealnie, co było dość oczywiste w środowej porażce z Medjedoviciem.

W tej notatce przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w meczu.

# 1. Dominic Thiem często rozgrywał rzuty z bekhendu

Dominic Thiem przez cały mecz często wykonywał rzuty z bekhendu. Używał go z dobrym skutkiem i wykonywał go bardzo dobrze. Jednak Hamad Medjedovic miał mocniejszy serwis i forhend, co pomogło mu zdominować wiele wymian.

Medjedovic raz przełamał Thiema w pierwszym secie, zanim go zaserwował.

Austriak odbił się, by w drugim secie zagrać niemal perfekcyjnie. Oprócz zdobywania punktów za pomocą drop shotów, trafił kilka wspaniałych podań, które wprawiły Serba w osłupienie. Dwukrotnie złamał Medjedovicia, by przebić się przez seta i remis. W tym momencie wydawało się, że Thiem ma impet.

#2. Hamad Medjedovic pobawił się drugim serwisem Dominica Thiema

Pomimo wszystkich swoich zręcznych zagrań, Dominic Thiem wypadł bardzo słabo z drugim serwisem w meczu, ponieważ Hamad Medjedovic wciąż wywierał presję. 29-letni Austriak jeszcze bardziej ułatwił przeciwnikowi zadanie, popełniając kilka niewymuszonych błędów w trzecim secie, próbując przecisnąć się forhendem.

Medjedovic przełamał go w trzecim secie i prowadził 5:1, ale Thiem przełamał się i zredukował stratę do 3:5. Serb jednak dość łatwo zaserwował mecz.

Thiem zdobył imponujące 86% punktów przy swoim pierwszym serwisie, ale był w stanie wygrać tylko 26% przy drugim. Dla porównania, Medjedovic zdobył znacznie bardziej przyzwoite 63% punktów po swoim drugim serwisie.

Serb wygląda na dość dobrą formę i będzie sobie wyobrażał swoje szanse na awans do finałowej czwórki. Medjedovic swój ćwierćfinał zagra w piątek (21 lipca) z Yannickiem Hanfmannem .