Dwie rzeczy, które wyróżniały się podczas zwycięstwa Francisco Cerundolo w R1 nad Gaelem Monfilsem na Paris Masters

Francisco Cerundolo z Argentyny pokonał Gaela Monfilsa z Francji 4:6, 7:6, 7:5 w emocjonującym meczu pierwszej rundy Paris Masters w ubiegły wtorek, 31 października. 25-letni Argentyńczyk wyłonił się jako zwycięzca po gigantycznej bitwie które trwało prawie trzy godziny.

37-letni Francuz był wyraźnie sfrustrowany po przegranej bitwie na ojczystej ziemi. W czwartek w drugiej rundzie Cerundolo zmierzy się z ósmym rozstawionym Casperem Ruudem z Norwegii. Podczas gdy Ruud będzie faworytem na wolnej nawierzchni Paryża, Cerundolo również nie powinien okazać się przeszkodą.

W związku z tym przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w meczu:

#1 Cerundolo był bardzo podatny na błędy w pierwszych dwóch setach

Cerundolo od samego początku starał się zmusić Monfilsa do przechylania się z boku na bok. Argentyńczyk musiał jednak grać pod trudnym kątem, co często kończyło się na oddawaniu strzałów poza kortem.

W międzyczasie Monfils w dalszym ciągu pokazywał swoim forhendowi górną rotację, zmniejszając tempo gry i zmuszając Cerundolo do dłuższego pozostania w wymianie.

Niewymuszone błędy Cerundolo pomogły Monfilsowi przejąć kontrolę nad pierwszym setem, przełamując pierwszego i obejmując decydujące prowadzenie 1:0. Cerundolo już w pierwszym secie popełnił 16 błędów, a Monfils dziewięć.

Cerundolo zmienił swoje podejście w drugim secie i stał się bardziej zdyscyplinowany w oddawaniu strzałów. Szybko przełamał Francuza i objął prowadzenie 3:1, ten jednak wyrównał i doprowadził do tie-breaka.

Jednak Argentyńczyk wyszedł na prowadzenie 4:0 w tie-breaku, po czym wygrał spokojnie i zremisował. W drugim secie obie zawodniczki popełniły po 15 niewymuszonych błędów.

#2 Cerundolo dobrze wykorzystał rzuty z dropu, a Monfils trafił w słupek

Od drugiego seta Cerundolo zaczął częściej wykorzystywać swoje rzuty z dropu, wielokrotnie wciągając Monfilsa do siatki. Francuz jednak szybko przełamał serwis i wyszedł na prowadzenie w trzecim secie.

Mimo to Argentyńczyk zdołał wyrównać i wyrównać, a następnie ponownie przełamał Monfilsa i wygrał seta oraz cały mecz. Kluczowe statystyki obu zawodników były prawie wyrównane, ale Cerundolo wygrał dzięki nieco lepszej grze w kluczowych momentach meczu. Obaj zawodnicy w meczu przełamali się pięciokrotnie.