2 rzeczy, które wyróżniały się w zwycięstwie Daniila Miedwiediewa nad Marcosem Gironem w Halle Open

Rozstawiony z numerem 1 Daniił Miedwiediew pokonał Marcosa Girona w pierwszej rundzie turnieju Halle Open w poniedziałek, 19 czerwca. Mecz trwał mniej niż dwie godziny, a Miedwiediew spokojnie zwyciężył w dwóch setach (6-4, 6-3).

Miedwiediew, który ma za sobą rozczarowujące wyjścia z French Open i Libema Open – przegrywając odpowiednio z Thiago Seybothem Wildem i Adrianem Mannarino w pierwszej i drugiej rundzie, zmierzy się w środę z Laslo Djere z Serbii w drugiej rundzie.

Rosjanin wyglądał dobrze w starciu z Gironem i powinien również wystartować jako faworyt w starciu z Djere. Bilans bezpośrednich pojedynków Miedwiediewa z Djere wynosi obecnie 1-1.

W związku z tym przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w zwycięstwie Miedwiediewa nad Gironem w Halle Open .

# 1. Daniił Miedwiediew dominował bekhendem w pierwszym secie

Daniił Miedwiediew, numer 3 na świecie, dominował bekhendem w pierwszym secie. Między nimi było wiele wymian bekhendowych na korcie, przy czym Rosjanin miał przewagę w większości z nich.

Jego bekhendowy crosscourt zapewnił mu wiele punktów w pierwszym secie. Marcos Giron również wykazywał wystarczającą moc w swoich uderzeniach ziemią, ale Miedwiediew był lepszy od tej dwójki pod względem umiejscowienia. Czasami używał również drop shotów, aby przeciągnąć Amerykanina do siatki.

Miedwiediew przełamał Girona w piątym gemie pierwszego seta, a następnie utrzymał swój serwis i prowadził 4:2. Następnie utrzymał prowadzenie do końca seta, wygrywając go i pobierając pierwszą krew.

#2. Słabszy drugi serwis Marcosa Girona doprowadził do jego upadku

Marcos Giron wykonał swój pierwszy serwis bardzo dobrze w meczu, ale jego słabszy drugi serwis został wykorzystany przez Daniila Miedwiediewa , który uderzał głęboko, aby wywrzeć presję na Amerykaninie. Giron częściej używał uderzenia bekhendowego w drugim secie, aby zwolnić tempo piłki.

Miedwiediew przerwał serw w siódmym gemie drugiego seta, a następnie utrzymał swój serwis i prowadził 5:3. Następnie złamał Girona do miłości w kolejnym meczu, aby wygrać mecz, ponieważ Amerykanin popełnił podwójny błąd w punkcie meczowym.

Giron zdobył przyzwoite 79% punktów przy swoim pierwszym serwisie, ale mógł zdobyć tylko 47% punktów przy drugim podaniu. Dla porównania Miedwiediew uzyskał bardziej konsekwentne 67% i 63% odpowiednio przy pierwszym i drugim serwisie.