2 rzeczy, które wyróżniały się w zwycięstwie Christophera Eubanksa nad Adrianem Mannarino na Mallorca Open

Christopher Eubanks pokonał czwartego rozstawionego Adriana Mannarino 6:1, 6:4 w finale Mallorca Open w sobotę (1 lipca). Był to pierwszy tytuł ATP 27-letniej Amerykanki, która przez cały turniej prezentowała niesamowitą formę.

Eubanks pokonał Lloyda Harrisa w ostatniej czwórce w piątek w ekscytującym pojedynku, który podkreślił jego godną pozazdroszczenia wytrwałość.

Z drugiej strony Mannarino walczył tego dnia z siłą Amerykanina. Francuz po prostu nie był wystarczająco dobry, aby stanowić poważne wyzwanie dla Eubanksa, który wyglądał na sprawniejszego i silniejszego z dwóch graczy i zasłużenie wygrał mecz.

W związku z tym przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w meczu.

# 1. Christopher Eubanks był w ogniu w pierwszym secie

Amerykanin po prostu szalał w pierwszym secie i nie dał Adrianowi Mannarino wytchnienia. Ruszył do siatki po uderzeniach podejść i zdobyciu punktów wolejami. Trafił także kilku oszałamiających zwycięzców powrotów, aby zaskoczyć Francuza.

Forhend Mannarino na korcie poprzecznym nie miał wystarczającej mocy tego dnia, aby wywrzeć presję na bekhend Eubanksa. W rezultacie Amerykanin zdominował większość wymian crosscourtowych ze swojego kortu reklamowego.

W pierwszym secie Eubanks dwukrotnie złamał Francuza. Następnie wygrał seta w głośny sposób, trafiając asa na set point.

#2. Adrian Mannarino z trudem przebił się przez Amerykanina

Adrian Mannarino z trudem przebił się przez Christophera Eubanksa nawet na szybszym korcie, ponieważ Amerykanin bronił się całkiem dobrze. Z drugiej strony Eubanks uderzał zwycięzców z obu skrzydeł, aby wywrzeć presję na Francuza.

Bardzo dobrze wracał przez cały mecz, chociaż Mannarino lepiej spisał się swoim serwisem w drugim secie.

Mimo to Eubanks zrobił wystarczająco dużo, aby uzyskać decydującą przerwę w serwisie w drugim secie i zakończył mecz swoim serwisem, gdy Mannarino uderzył w powrót poza linię tramwajową. To było fantastyczne zwycięstwo Amerykanina i powinno dać mu dużo pewności siebie przed Wimbledonem , który rozpocznie się w poniedziałek (3 lipca).

Amerykanin bardzo dobrze spisał się przy swoim pierwszym serwisie w meczu. Zdobył aż 89% punktów przy swoim pierwszym serwisie, podczas gdy Mannarino zdobył tylko 68%. Eubanks również wystrzelił 11 asów i wykorzystał każdą z trzech nadarzających się okazji do przełamania punktów.