2 rzeczy, które wyróżniały się w zwycięstwie 1R Alberta Ramosa-Vinolasa nad Fabio Fogninim w Swiss Open

Albert Ramos-Vinolas z Hiszpanii pokonał Fabio Fogniniego z Włoch 6:1, 2:6, 6:2 w pierwszej rundzie Swiss Open w Gstaad we wtorek (18 lipca). Mecz trwał ponad dwie i pół godziny, a Hiszpan musiał się napracować na zwycięstwo.

Jednak Ramos-Vinolas wyglądał na bardziej głodnego gracza między dwoma weteranami, ponieważ Fognini czasami nie wydawał się być wystarczająco zainteresowany.

Ramos-Vinolas zmierzy się w drugiej rundzie z Włochem Lorenzo Sonego w czwartek, 20 lipca. Może mieć trudności z pokonaniem Sonego, który jest od niego o dobre osiem lat młodszy. Jednak przyzwoity zasięg Hiszpana na korcie da mu szansę na zewnątrz w czwartkowym meczu.

W związku z tym przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w zwycięstwie Ramosa-Vinolasa nad Foginim w pierwszej rundzie Swiss Open .

# 1. Ograniczony ruch i swobodne podejście Fabio Fogniniego nie pomogły jego sprawie

Fabio Fognini nie jest najszybszym zawodnikiem na korcie tenisowym, a jego ograniczone ruchy ułatwiły pracę Albertowi Ramosowi-Vinolasowi. Hiszpański Southpaw często z łatwością trafiał przez 36-letniego Włocha, a także czasami zmuszał go do poruszania się z boku na bok.

Ramos-Vinolas dwukrotnie pokonał Fogniniego w pierwszym secie, aby go pokonać i wyjść na prowadzenie. Set dobiegł końca, zanim Włoch zdążył przystosować się do warunków gry.

#2. Obaj zawodnicy z trudem utrzymali serwis

Zarówno Albert Ramos-Vinolas, jak i Fabio Fognini mieli problemy z utrzymaniem serwu w meczu. Fognini odbił się w drugim secie po swoim niezapomnianym występie w pierwszym. Dwukrotnie przełamał 35-letniego Hiszpana w drugim secie, by z łatwością go wygrać i tym samym wyrównać. Włoch pokazał przebłyski swojego wspaniałego uderzenia, trafiając kilku zwycięzców nienagannymi wolejami z kropli i półwolejami.

Jednak w trzecim secie sytuacja ponownie się odwróciła, a Fognini walczył o pokrycie kortu. Ramos-Vinolas dyktował warunki swoim forhendem i prowadził 5:1, dwukrotnie pokonując Włocha. Fognini następnie dość nieoczekiwanie odłamał się, aby zmniejszyć deficyt, ale został złamany w miłości w kolejnym meczu, aby dać zwycięstwo Ramosowi-Vinolasowi.

Fogniniemu udało się zdobyć zaledwie 29% punktów po swoim drugim serwisie w meczu, podczas gdy Ramos-Vinolas radził sobie lepiej w porównaniu z 53%. Obaj gracze mieli do czynienia z oszałamiającym zasięgiem 17 punktów przełamania, przy czym Ramos-Vinolas wykorzystał ośmiu z nich, a Fognini wykorzystał pięć.