2 rzeczy, które wyróżniały się w półfinałowym zwycięstwie Adriana Mannarino nad Yannick Hanfmann na Mallorca Open

Rozstawiony z czwartą lokatą Adrian Mannarino z Francji pokonał Yannicka Hanfmanna 7:6(4), 6:4 w półfinale Mallorca Open w piątek, 30 czerwca. Mecz trwał prawie dwie godziny, a 35-letni Francuz zwyciężył kontrolowaną wydajność.

Hanfmann, który wracał po kilku spektakularnych zwycięstwach ze Stefanosem Tsitsipasem i Feliciano Lopezem, nie mógł osiągnąć podobnego występu przeciwko Mannarino. W sobotnim finale Francuz zmierzy się z Christopherem Eubanksem ze Stanów Zjednoczonych, który również cieszy się bogatą formą.

W związku z tym przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w meczu:

# 1 Forhend na korcie Mannarino konsekwentnie niepokoił Hanfmanna

Mannarino, południowa łapa, wciąż niepokoił Hanfmanna swoim forhendem z poprzeczki skierowanym na bekhend tego ostatniego. Niemiec z trudem sobie z tym radził, ponieważ Francuz trafił kilku zwycięzców strzałem.

Mannarino dwukrotnie złamał Hanfmanna w pierwszym secie, ale Niemiec dobrze się spisał, odrabiając straty i doprowadzając seta do tie-breaka. Jednak Francuz wygrał tie-break 7:4 i wyciągnął pierwszą krew, wywierając presję na rywalu. Mannarino poruszał się dobrze i uderzał z wystarczającą dokładnością, aby utrzymać przewagę w secie.

# 2 Uderzenia naziemne Hanfmanna nie miały mocy

Hanfmann był nieco mdły w strzelaniu i miał trudności z trafieniem Francuza. Niemiec bardzo polegał na uderzeniach bekhendowych z linii bazowej, co dawało Mannarino mnóstwo czasu na ustawienie uderzeń.

Hanfmann regularnie zbliżał się do siatki, ale Świat nr 43 kilkakrotnie go wyprzedzał. W rezultacie Francuz dyktował warunki również przez większą część drugiego seta. Hanfmann dobrze spisał się, utrzymując serwis w pierwszych czterech meczach serwisowych, ale Mannarino zdołał go przełamać w 10. gemie i tym samym przypieczętować losy meczu.

Mannarino zdobył 70% punktów przy swoim pierwszym serwisie, podczas gdy Hanfmann zdobył tylko 60%. To ostatecznie okazało się decydujące.

Francuz stoi teraz przed trudnym zadaniem w finale, ponieważ Eubanks jest w tej chwili w fazie marzeń. Jednak doświadczenie Mannarino może zrobić różnicę w sobotę, ponieważ Francuz będzie walczył o swój trzeci tytuł ATP w grze pojedynczej.